Jak powstają szklane bombki?

Sam proces powstawania małego arcydzieła trwa co najmniej dwa tygodnie. Doglądamy osobiście wszystkich jego etapów. Nie uznajemy “drogi na skróty”.

Bombki powstają ze szkła sodowo krzemianowego o bardzo dużej ilości krzemionki, co daje im wyjątkową wytrzymałość. W temperaturze 1100 stopni Celsjusz rozgrzewana jest szklana rurka, aż stanie się miękka, tak by można ją było formować. Potem następuje dmuchanie do właściwego rozmiaru.

Po wydmuchaniu, bombki trafiają do srebrzenia. To właśnie ten etap powoduje, że kolory później nałożone na bombkę będą żywe i intensywne. Nie wszystkie bombki są srebrzone. Specjalnie dla koneserów lub poszukiwaczy nowości w naszej ofercie znajdują się również bombki tylko malowane z zewnątrz.

Kolejny etap to lakierowanie. Spośród setek odcieni wybieramy kolory naszych kolekcji. Od porcelanowych bieli, przez soczyste czerwienie, zielenie, błękit nieba, aż po głębokie czernie. Polakierowane i wyschnięte bombki trafiają do grupy utalentowanych artystów plastyków, którzy z ogromną precyzją przenoszą na bombkę, wcześniej zaprojektowane wzory. Do zdobienia służą im najlepszej jakości farby i pędzle z delikatnej niedźwiedziej sierści.

Na jednych tradycyjne świąteczne elementy, na innych kwiaty, samochody, ptaki, co tylko można sobie wymarzyć. Posypują brokatem, dodają złocenia, kryształy Swarovskiego, perełki. Dopracowane w każdym szczególe zachwycają swoim blaskiem.

A ostatni etap to pakowanie i wysyłka w świat do Państwa domów.